Kontrole wewnętrzne przeprowadzone w 2006 roku w KWP w Gdańsku - Kontrole w 2006 roku - KWP w Gdańsku

Biuletyn Informacji Publicznej

Kontrole w 2006 roku

Kontrole wewnętrzne przeprowadzone w 2006 roku w KWP w Gdańsku

1. Poprawność stosowania kontroli operacyjnej - KMP w Gdyni, Wydział dw. z Korupcją KWP w Gdańsku.
2. Planowanie, organizacja i prawidłowość wykonywania przez policjantów służby konwojowej oraz nadzór przełożonych nad służbą konwojową - KPP w Tczewie i KP w Gniewinie oraz KPP w Człuchowie.
3. Realizacja czynności na miejscach zdarzeń i we wstępnej fazie postępowań przygotowawczych prowadzonych w sprawach najpoważniejszych przestępstw kryminalnych oraz nadzór przełożonych służbowych - w KMP w Gdyni, w Słupsku, w Gdańsku.
4. Realizacja poleceń Zastępcy Komendanta Głównego Policji, zawartych w piśmie L.dz. T – III/1236/835/05, dotyczących kierunków działań naprawczych w Policji w celu zwiększenia efektywności pracy operacyjnej - w KMP w Gdyni, w Słupsku, w Gdańsku.
5. Nadzór przełożonych nad służbą dzielnicowych, realizacja zadań przez dzielnicowych oraz ich efektywność w poszukiwaniu informacji na potrzeby procesu wykrywczego - KPP w Kartuzach i podległy KP w Sierakowicach, KPP w Pruszczu Gdańskim i podległy PP w Pszczółkach.
6.  Gospodarka transportowa-dokumentowanie czasu pracy sprzętu transportowego w książkach pracy, książkach dysponenta. Rozliczanie zużycia paliwa, terminowość wykonywania badań technicznych oraz przeglądów rejestracyjnych - KMP  w Słupsku w Gdyni i  KPP w Lęborku.
7. Nadzór nad postępowaniami dyscyplinarnymi prowadzonymi w podległych jednostkach województwa pomorskiego w zakresie przestrzegania terminów oraz sposobów realizacji obowiązków wynikających ze sprawowania funkcji II instancji – Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku.
8. Skuteczność działań Policji w ujawnianiu składników majątkowych podejrzanych oraz ich zajęcia w postępowaniach przygotowawczych o przestępstwa przeciwko mieniu, w których straty przekraczają 50000 złotych – KMP w  Gdyni, Słupsku,  Gdańsku.
9. Prawidłowość organizowania czasu służby policjantów w wymiarze tygodniowym, dziennym oraz udzielanie policjantom czasu wolnego od służby lub przyznawania rekompensaty pieniężnej -  w  KMP Gdynia i KPP w  Wejherowie.
10. Kontrola w zakresie stanu ilościowego broni palnej i amunicji oraz przestrzegania przepisów związanych z jej posiadaniem, przechowywaniem i zabezpieczeniem przed utraceniem - komórki organizacyjne Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
11. Naliczanie i wypłacanie równoważników pieniężnych za remont zajmowanego lokalu mieszkalnego i równoważnika pieniężnego i za brak lokalu mieszkalnego oraz udzielania pomocy finansowej za uzyskanie lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego przez policjantów, a także warunków najmu lokali mieszkalnych pozostających w zarządzie jednostek organizacyjnych Policji - w KPP: w Kościerzynie, Starogardzie Gdańskim i Tczewie.
12. Ilość i jakość uzyskanych informacji dot. sprawców przestępstw kryminalnych, pochodzących od służb spoza pionu operacyjnego oraz sposobu ich wykorzystania i osiągniętych wyników – KMP w Słupsku,  KPP w Lęborku i  w Wejherowie.
13. Ocena celowości zaciągania zobowiązań finansowych i dokonywania wydatków w 2006 roku, przez Gospodarstwo Pomocnicze KWP w Gdańsku, zgodnie z dyspozycją art. 35a ust. 2 pkt 1 znowelizowanej ustawy o finansach publicznych.
14. Przestrzeganie wybranych wymogów, określonych w Prawie budowlanym, dotyczących legalności użytkowania obiektów budowlanych - w Wydziale GMT KWP w Gdańsku.
15. Oceny warunków bezpieczeństwa pełnienia służby w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym w KPP w Chojnicach.
16. Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa pożarowego w obiektach Policji w województwie pomorskim w 2006r - obiekty w Brusach i Czersku podległe KPP w Chojnicach, o biekty w Luzinie i Strzepczu podległe KPP w Wejherowie.
17. Przestrzeganie przepisów bhp na stanowiskach przewodników psów służbowych     -  KPP w Malborku.
18.  Ocena pracy służby bhp – KPP w Wejherowie.
19.  Przestrzeganie przepisów bhp na stanowiskach techników kryminalistyki - KPP w Malborku.
20. Ocena poprawności sporządzania dokumentacji powypadkowych przez służbę bhp - KPP w Malborku i w Pucku.
21. Ocena warunków pełnienia służby oraz stanu wyposażenia funkcjonariuszy -  SPAP KWP w Gdańsku.
22. Przestrzeganie przepisów bhp podczas wykonywania ćwiczeń strzeleckich w KPP w Chojnicach.
23. Ocena warunków służby i pracy oraz stanu wyposażenia załogi Wydziału Transportu KWP w Gdańsku.
24. 24-30. Przyjmowanie, rozpatrywanie i załatwianie skarg i wniosków - KMP Słupsk oraz
25. podległych 5 KP, KPP Chojnice oraz  podległym KP, KPP Puck  oraz   podległych 3KP,                 
26. KPP Pruszcz Gdański, KPP Kościerzyna, KPP Tczew, KPP Malbork.   
27. 31.Czas reakcji dyżurnego jednostek terenowych na zgłoszenie informacji o  przestępstwach
28. lub wykroczeniach oraz kompleksowe załatwienie sprawy – KPP w Pucku i w Lęborku.
29. Przestrzeganie przepisów Rozporządzenia MSWiA z dnia 27 maja 2002 roku w sprawie szczegółowych zasad i trybu wydawania, posługiwania się, przechowywania i ewidencji dokumentów, które uniemożliwiają ustalenie danych identyfikujących policjanta - Wydział Techniki Operacyjnej KWP w Gdańsku.
30. Zasadność podejmowania decyzji o zastosowaniu zatrzymania i umieszczeniu  osób w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych oraz prawidłowości prowadzonej  dokumentacji w pomieszczeniach dla zatrzymanych – KMP w Słupsku i w Gdyni oraz w KPP w Wejherowie, Pucku, Tczewie, Malborku.
31. Realizacja zadań wynikających z art. 93 ustawy o Policji – zwrot kosztów dojazdu do miejsca pełnienia służby w wybranych jednostkach Policji - KPP w Kościerzynie, Starogardzie Gdańskim i Tczewie.
32. Gospodarowanie funduszem operacyjnym przez dysponentów II stopnia, podległych Pomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku – KPP  w Pruszczu Gdańskim,   Kościerzynie, w Pucku, w Lęborku, w Chojnicach, Wydział Wywiadu Kryminalnego KWP w Gdańsku.
33. Znajomość procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych, a także w zakresie faktycznej realizacji pracy operacyjnej w TZ krypt. „Terroryzm”, „Terror Bombowy” i „Ekstrema” – KMP w Sopocie, KPP  w Kościerzynie, Pucku.
34. Realizacja wniosków pokontrolnych z kontroli kompleksowej w KPP Sztum za rok 2004.
35. Ocena pracy prewencyjnej, dochodzeniowo - śledczej i operacyjnej 2005 roku w KP w Gdyni - Śródmieściu i Gdyni Karwinach,  podległych KMP w Gdyni.
36. Nadzór przełożonych nad 90 czynnościami wyjaśniającymi w sprawach o wykroczenia za lata 2003 -  2005, zarejestrowanych za pomocą fotoradarów, zabezpieczonych  jako przedawnione u Kierownika Ogniwa Ruchu Drogowego w KPP Kwidzynie.
37.  Realizacja zadań związanych z gospodarką transportową, prowadzoną w 2005 r. przez poszczególne jednostki Policji woj. pomorskiego – KMP w Słupsku, Gdyni  i KPP w Lęborku.
38. Sprawdzenie realizacji zadań związanych z gospodarką transportową, a w szczególności obejmujące zagadnienia związane z rozliczeniem zużycia paliwa. –KPP w Kartuzach i Tczewie.
39. Realizacja zadań związanych z przejęciem działek budowlanych z przeznaczeniem na budowę obiektów dla Policji -  Wydział Gospodarki Materiałowo – Technicznej KWP w Gdańsku.
40. Czynności podejmowane w sprawach pozostających w zawieszeniu - KPP w Pruszczu Gdańskim i Lęborku i KMP w Słupsku.
41. Realizacja zadań wynikająca z „Programu długofalowych działań w zakresie zwalczania przestępczości samochodowej w celu poprawy skuteczności jej zwalczania i ograniczenia skali zagrożeniom tym zjawisk na terenie woj. pomorskiego” w KMP/KPP woj. pomorskiego.
42. Nadzór nad prowadzonymi postępowaniami przygotowawczymi za okres II półrocza 2005r. w K P P w Pucku.
43. Ocena realizacji postanowień zawartych w Decyzji Nr 107 Komendanta Głównego Policji z 27.02.2006r. w sprawie wzmocnienia komórek patrolowych i patrolowo-interwencyjnych w jednostkach organizacyjnych Policji - KPP w Wejherowie, Kartuzach i  Kwidzynie.
44. Ocena prowadzonej pracy operacyjnej i dochodzeniowo – śledczej Sekcji Kryminalnej KPP w Kwidzynie oraz sprawowanego nadzoru przez przełożonych.
45. Sposób pełnienia służby na drogach przez policjantów ruchu drogowego i komórek patrolowo – interwencyjnych  - w KPP w  Kartuzach,   Kwidzynie, w Sztumie, w Kościerzynie , KMP w Gdańsku, Słupsku.
46. Sprawdzenie zasadności i ilości tymczasowego zajęcia samochodów przez Policję w toku wszczętych postępowań z art. 177§2KK w zw. z art. 178KK oraz art. 178a§1KK / gdzie stan trzeźwości u kierującego samochodem przekroczył 1 promil alkoholu we krwi/ - w KMP w Gdańsku, Gdyni i KPP w Chojnicach i Lęborku.
47. Ocena realizacji zadań funkcjonariuszy Sekcji Poczty Specjalnej Wydziału Łączności i Informatyki KWP w Gdańsku.
48. Bezpieczeństwo przeprowadzania zajęć z wyszkolenia fizycznego oraz stanu technicznego urządzeń do wykonywania ćwiczeń przez funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku na terenie obiektów SPAP w Gdańsku przy ul. Słowackiego 161.
49. Poprawność realizacji zadań przez Zespół Wspomagający KPP w Nowym Dworze Gdańskim.
50. Zbadanie efektów pracy i skuteczności poszukiwań osób ukrywających się przed organami ścigania lub wymiaru sprawiedliwości, ze szczególnym uwzględnieniem realizacji nakazów w okresie 01.01. – 30.09.2006 roku -  w Gdańsku i w 9 podległych Komisariatach Policji Komendzie Powiatowej Policji w Tczewie - 28.09. - 03.10.2006r., KMP w Gdyni i w 6 podległych KPP w Kościerzynie, w Starogardzie Gd, KMP.  w Słupsku i w 5 podległych KP.
51.  Ocena jakości i sprawności sprzętu ochronnego, w jaki wyposażeni są policjanci NOPP garnizonu pomorskiego -   w: KPP w Starogardzie Gd., Pucku,  Kartuzach, KP Gdynia Wzgórze Św. Maksymiliana, KP Gdynia Witomino, KP Gdańsk Wrzeszcz.

Badanie audytowe

1.Organizacja i efektywność służby patrolowej w Komendzie Miejskiej Policji w Sopocie.

Metryczka

Data publikacji : 10.03.2008
Data modyfikacji : 18.02.2019
Podmiot udostępniający informację:
KWP w Gdańsku
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
KWP w Gdańsku
Osoba udostępniająca informację:
KWP w Gdańsku
Osoba modyfikująca informację:
Szymon Frątczak
do góry