Kontrole wewnętrzne przeprowadzone w 2005 roku w KWP w Gdańsku
1. Kompleksowa ocena pracy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie za okres 2004 roku.
2. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (t. jedn. Dz.U. Nr 196 poz. 1631 z 07.10.2005 roku) - KPP w Bytowie oraz podległy KP w Miastku.
3. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11 poz. 95 wraz z późniejszymi zmianami). – KMP w Sopocie.
4. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11 poz. 95 wraz z późn. zm.) - KMP w Gdyni oraz podległe jednostki: KP Gdynia Oksywie, KP Gdynia Śródmieście.
5. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11 poz. 95 wraz z późn. zm.) - KPP w Wejherowie oraz KP w Luzinie i Wejherowie – Śmiechowie.
6. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11 poz. 95 wraz z późn. zm.) - KPP w Starogardzie Gdańskim oraz PP w Zblewie i w Skarszewach.
7. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11 poz. 95 wraz z późniejszymi zmianami) - KPP w Pruszczu Gdańskim.
8. Przestrzegania przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (t. jedn. Dz.U. Nr 196 poz. 1631 z 07.10.2005 roku) - KPP w Malborku oraz PP w: Nowym Stawie, Lichnowych.
9. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych – KPP w Chojnicach.
10. Gospodarowanie funduszem operacyjnym przez Dysponentów II stopnia podległych Pomorskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku. – KMP/KPP podległe KWP i Wydziały KWP w Gdańsku : Techniki Operacyjnej, Kryminalny i D-Ś, dw. z PG, d/w z Korupcją.
11. Przyjmowanie, rozpatrywanie i załatwianie skarg i wniosków – KPP: w Kwidzynie Pruszczu Gdańskim, Nowym Dworze Gdańskim, Człuchowie oraz KMP w Gdańsku oraz dziewięciu podległych komisariatach Policji.
12. Diagnoza przyczyn braku efektów związanych z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości kryminalnej w K M P w Gdańsku i wybranych komórkach organizacyjnych i jednostkach podległych.
11. Gospodarowanie zasobami ludzkimi pracowników Policji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i w podległych jednostkach, pod kątem analizy potrzeb i rozmieszczenia etatów w strukturach organizacyjnych - Wydział Kadr i Szkolenia KWP w Gdańsku.
12. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych i innych tajemnic prawnie chronionych w zakresie eksploatacji stanowisk komputerowych podłączonych do sieci Internet w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz KMP/KPP woj. pomorskiego.
14. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie funkcjonowania ochrony fizycznej obiektów Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
15. Kontrola w komórkach organizacyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku w zakresie stanu ilościowego broni palnej i amunicji oraz przestrzegania przepisów związanych z jej posiadaniem, przechowywaniem i zabezpieczeniem przed utraceniem - wszystkie komórki organizacyjne KWP w Gdańsku.
16. Realizacja zadań w zakresie służby konwojowej w świetle poleceń i wytycznych związanych z ucieczkami osób zatrzymanych z konwojów i jednostek Policji - KPP w Starogardzie Gdańskim i w Wejherowie, Wydział Prewencji i Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku .
17. Ocena warunków pełnienia służby pod kątem przestrzegania przepisów bhp w Sekcji Lotnictwa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
17. Stan techniczny obiektów, ich wyposażenie oraz przestrzeganie przepisów bhp i ppoż. –KP:Gdańsk Przymorze, Gdańsk–Suchanino, Gdynia – Chylonia.
18. Prawidłowość i efektywność wykorzystania informacji kryminalnych uzyskanych z policyjnych baz danych oraz Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych - KPP w Kartuzach i w Malborku.
19. Ocena bezpieczeństwa i higieny pełnienia służby w Komisariacie Lotniczym Policji KWP w Gdańsku.
20. Kontrola w zakresie prawidłowości gospodarowania sprzętem łączności i informatyki oraz sposobu zbywania zapasów zbędnych w tym zakresie przez Wydział Łączności i Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
21. Przestrzeganie przepisów ppoż. - KPP w Kartuzach - obiekty w Sulęczynie, Chmielnie, Przodkowie, Stężycy i Somoninie, KPP w Kwidzynie - obiekty w Sadlinkach i Prabutach i K M P w Sopocie.
22. Ocena warunków bezpieczeństwa pełnienia służby w pionach prewencji i ruchu drogowego :K PP w Kartuzach, w Kwidzynie i KMP w Sopocie.
23. Przestrzeganie przepisów bhp podczas ćwiczeń strzeleckich w KPP w Kwidzynie.
24. Prawidłowość organizowania czasu służby policjantów w wymiarze tygodniowym i dziennym oraz udzielania policjantom czasu wolnego od służby lub przyznawania rekompensaty pieniężnej – KPP w Pucku i Bytowie oraz OPP w Gdańsku.
25. Realizacja wydatków budżetowych zgodnie z wymogami ustawy Prawo zamówień publicznych, przeprowadzonej w Sekcji Zamówień Publicznych KWP w Gdańsku.
26. Wydawanie pozwoleń na broń sportową, myśliwską i palną do ochrony osobistej. – wydział Postępowań Administracyjnych KWP w Gdańsku.
27. Sposób realizacji obowiązków pionu kryminalnego po umorzeniu postępowań przygotowawczych w trybie rejestrowym – KPP w Kwidzynie i Kościerzynie.
29. Poprawność prowadzonej koordynacji i nadzorowania działań Policji województwa pomorskiego w sprawie zwalczania przestępczości przeciwko życiu i zdrowiu, mieniu i przestępczości narkotykowej. – w Wydziale Kryminalnym i Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
30. Koordynacji i nadzorowania działań Policji województwa pomorskiego. Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
31. Realizacja czynności związanych z podatkami lokalnymi oraz opłatami za zarząd gruntami i ochronę środowiska - Wydział GMT KWP w Gdańsku.
32. Wypłacanie należności osobom biorącym udział w okazaniach do celów procesowych – KMP w Gdańsku i w Gdyni.
33. Dostosowanie maszyn i urządzeń użytkowanych podczas pracy w Wydziale Gospodarki Materiałowo -Technicznej KWP w Gdańsku do minimalnych wymagań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
34. Realizacja wniosków i zaleceń z przeprowadzonych kontroli problemowych w zakresie przyjmowania, rozpatrywania i załatwiania skarg i wniosków. – KPP w Bytowie i K.P w Miastku oraz w Kwidzynie .
35. Realizacja wniosków z kontroli kompleksowej przeprowadzonej w K M P w Sopocie w 2004 roku.
36. Realizacja wniosków i zaleceń pokontrolnych zawartych w sprawozdaniu z kontroli doraźnej z dnia 13.07.2005r. L.dz.O-I-1160/2005 oraz sposobu przeprowadzenia inwentaryzacji dokumentów niejawnych za rok 2004 – KPP w Kartuzach.
37. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w zakresie eksploatacji stanowisk Opracowywania Dokumentów Niejawnych w jednostkach organizacyjnych Policji woj. pomorskiego - komórki organizacyjne KWP w Gdańsku oraz KMP/KPP woj. pomorskiego.
38. Przestrzeganie przepisów ppoż. – KPP w Kwidzynie.
39. Dokumentowanie czasu pracy pracowników Wydziału Transportu KWP w Gdańsku w kontekście wykonywanych czynności podczas napraw bieżących, obsług i badań technicznych pojazdów służbowych Policji.
40. Rzetelność rejestracji statystycznej przestępstw, ewidencji i przechowywania dowodów rzeczowych – KPP w Wejherowie, Tczewie, Chojnicach, Pruszczu Gdańskim, Kartuzach i KMP w Słupsku.
41. Kontrola w komórkach organizacyjnych KWP oraz w KMP/KPP woj. pomorskiego w zakresie realizacji zadań wynikających z obowiązującego stopnia gotowości do przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym – stopień niebieski, wprowadzonego Decyzją Nr 367 Komendanta Głównego Policji z dnia 8 lipca 2005 roku.
42. Realizacja zadań związanych z zabezpieczeniem imprez masowych w jednostkach policji woj. pomorskiego – KMP/KPP woj. pomorskiego .
43. Sposób postępowania ze środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi w Policji - Wojewódzki Magazyn Środków Odurzających i Substancji Psychotropowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.
44. Prawidłowości rejestracji zdarzeń, osób, podmiotów, miejsc i przedmiotów w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych – KPP w Lęborku, KMP w Gdyni.
45. Prawidłowość związanych z użytkowaniem pomieszczeń służbowych Policji przez Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe i inne podmioty zewnętrzne - Wydział GMT K WP w Gdańsku.
46. Usuwanie i umieszczanie pojazdów na parkingach, zlecane jednostkom wskazanym przez Prezydenta Miasta Gdańska na koszt właściciela pojazdu – na podstawie art.50a i 130a ustawy Prawo o ruchu drogowym – KM P w Gdańsku oraz podległe komisariaty.
47. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w K P P w Kartuzach, w zakresie sposobu przekazania obowiązków i dokumentacji Pełnomocnika ochrony oraz sposobu i wyników przeprowadzenia inwentaryzacji dokumentów niejawnych za lata 2000÷2003.
48. Przestrzeganie przepisów o ochronie informacji niejawnych w Kancelarii Tajnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy z dnia 22 stycznia 1999 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. Nr 11 poz. 95 wraz z późn. zm.).